(Tevbe - 44.Ayet)

ŞEYTANA KULLUK ETMEK

ŞEYTANA KULLUK ETMEK
Dünyada herkesin şeytanları lanetlediğini, fakat yine de onlara uyduklarını görüyoruz. Kur'an'a göre, şeytanları lanetlemelerine rağmen insanlar onlara uyarsa, bu insanlar şeytanları Allah'a şirk (ortak) koşmuş olurlar. Belki bu söz ile yapılan bir şirk değildir. Fakat davranışlarda ortaya çıkan şirktir ve Kur'an bunu şirk olarak kabul ediyor.

703 kez okundu Yazının tamamını oku...

YOK OLACAK TOPLUMLARIN DURUMU

YOK, OLACAK TOPLUMLARIN DURUMU

(İsra 17/16)

Tarih helak olmuş ve tarihin karanlıklarına gömülmüş bir çok kavim ve devletle doludur. Bu konuyu birde Kurandan öğrenmeye çalışalım.

وَاِذَا اَرَدْنَا اَن¡[...]

ZALİM KAVİMLER

ZALİM KAVİMLER

Zalim kavimlerin durumunu açıklayan ayeti aşağıda verdikten sonra Hocamız Bayraktar Bayraklının yorumuna birlikte bakalım

وَكَمْ قَصَمْنَا مِنْ قَرْيَةٍ كَانَ[...]

NEBİLERE SESLENİLME

NEBİLERE SESLENİLME

Kuran’da gaybdan duyulan seslerden bahsedilir. Ses gelir fakat seslenen görülmez. Bu seslenişin bazen meleklerden bazen gönle yapılan fısıltı şeklinde cinlerden, bazende bizzat Allah’ın yarattığı kelimeler ile kuluna seslenmiştir.

Aracısız olarak nebilerin duydukları sesler sadece Musa as. Olmadığı görülmektedir. Kuranı dikkatlice incelersek bunu görebiliriz.

[...]

EY HABİBİM SEN OLMASAYDIN, BEN BU KÂİNATI YARATMAZDIM.

’’Ey Habibim sen olmasaydın, ben bu Kâinatı yaratmazdım.’’

Bu söz hakkında bir kardeşimizin yazısını paylaşıyorum. Çok güzel ve anlaşılır bir yazı olmuş. Okumanızı tavsiye ederim.

“Ey insanlar! Allah’tan korkun. Sakın şeytan sizi aldatmasın. Ben Abdullah’ın oğlu Muhammed’im. Allah’ın kulu ve Resûlüyüm. Allah’a yemin ederim ki [...]

ALLAH YOLUNDA ÖLDÜRÜLENLER

ALLAH YOLUNDA ÖLDÜRÜLENLER

Kardeşlerim, bu yazımda sizlere Bakara suresinin 154. Ayetini anlatmaya çalışacağım.

“Allah yolunda öldürülenlere, ölüler demeyin; Bilakis onlar diridirler, fakat siz anlayamazsınız.” Meali verilebilir.

Bu ayeti üç bölüme ayırarak açıklamaya çalışacağım.

1- &ldquo[...]

MAHŞERDE AMEL DEFTERLERİNİN DAĞITILMASI

MAHŞERDE AMEL DEFTERLERİNİN DAĞITILMASI

İnsan yeryüzünde başıboş bırakılmamıştır. Her hali kayıt altındadır. Esasen kendisi de kendisine tanıktır. Organların konuşturulması ayetlerde geçer. Hepsinin üstünde Yaratan Rabbimiz kalbimizden geçirdiklerimizde dâhil her şeyi bilmektedir.

وَهُوَ الْقَاهِر[...]

KURANI KERİM DE ANLATILAN ŞEYTANURRACİMİN BAZI ÖZELLİKLERİ

KURANI KERİM DE ANLATILAN ŞEYTANURRACİMİN BAZI ÖZELLİKLERİ

Kurandan saptıran herkes şeytandır. Bir ismi de saptırıcıdır. Bu insanın kendi heva ve hevesi de olabilir. Cinden de olur, insandan da olur. Dosdoğru yolun üzerine oturur. Bu dosdoğru yol tabiri kuran’ın sıratı müstakim dediği kendi yoludur. Allah’la aldatır. Dini çok iyi kullanır. Bunu yapabilmesi için dini bilmesi gerekmektedir. Çoğunlukla kendilerine din adamı[...]