Sayfanın başına git
Önceki Sayfa
Ana Sayfa
Paylaş
Kur'an Ne Diyor? (ALLAH'IN EMİRLERİNE UYMAK)
" 117. Şüphe yok ki Allah, kimin O\nun yolundan saptığını ve kimin doğru yolda olduğunu en iyi bilendir. " ( En’âm - 117.Ayet) ( Ayeti incele )
 
 
 
ALLAH'IN EMİRLERİNE UYMAK ( 2.9.2017 ) Paylaş

ALLAH'IN EMİRLERİNE UYMAK

 

Öncelikle Selamunaleyküm Hocalarım bugün sizlere Allah’ın emirlerine uyarsak ne olacağını biraz da olsa anlatmaya çalışacağım.Allah’ın emirlerine uyarsak Allah bizim işlerimizi kolaylaştırır.

Delil Ayet olarak:(5-7) Onun için kim (elinde bulunandan) verir, Allah’a karşı gelmekten sakınır ve en güzel sözü (kelime-i tevhidi) tasdik ederse, biz onu en kolay olana kolayca iletiriz.

(Leyl Suresi 5-6-7)

Diğer bir delil ayet olarak:“Her kim de iman eder ve salih amel işlerse, ona mükâfat olarak daha güzeli var. (Üstelik) ona emrimizden kolay olanı söyleyeceğiz.”

(Kehf Suresi 88)

Allah'ın emirlerine uyarsak Allah bizi sever ve günahlarımızı bağışlar.

Delil Ayet:De ki: “Eğer siz Allah'ı seviyorsanız, o taktirde bana tâbi olunuz ki Allah da sizi sevsin ve sizin günahlarınızı mağfiret etsin .Ve Allah "Gafur"dur, "Rahîm"dir.”

(Ali İmran Suresi 31)

Allah'ın emirlerine uyarsak mutluluk içinde hem ahirette de hem dünyada yaşarız.

Bunlar, Allah'ın sınırlarıdır. Kim Allah'a ve elçisine itaat ederse, onu altından ırmaklar akan, içinde ebedi kalacakları cennetlere sokar. İşte büyük kurtuluş ve mutluluk budur.

(Nisa Suresi 13)

İnanan ve salih amel işleyenler için, mutluluk ve güzel bir dönüş yeri vardır.

(Rad Suresi 13)

Ayetlerde de gördüğümüz üzere Allah’ın emirlerine uyarsak bizler de mutlu bir hayat geçirebiliriz.Allah’a Emanet Olun…

D.T:19.11.2004

Talha Berk Arslan

Bu küçük kardeşimize ilerdeki hayatında başarılar dileriz. Küçük yaşta Kuranla tanışmak Ali Bin Ebu Talip gibi herkese nasip olmaz. Ramazan Tarık hocamızdan Allah razı olsun. Onun eserleri zaman içinde böyle kendilerini göstermeye başladı. Her kim Kuran'a hizmet ediyorsa Bilsin ki; Allah'ın kitabını insanlara tebliğ ediyorsa Muhammed Nebinin izinden gitmektedir. Allah kendi dinine hizmet edenlere hem dünyada hem de ahirette yardım eder.

 

اِنَّا لَنَنْصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذٖينَ اٰمَنُوا فِى الْحَيٰوةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْاَشْهَادُ

 

40.51 - Biz resullerimize ve iman edenlere, hem dünya hayatında, hem de şahitlerin çağırılıp dinlendiği günde, elbette yardım ederiz.

(Mümin 40/51)

Bu yazı 455 sefer okunmuştur.